Unijne dotacje, Wolskie klimaty

Dziś bez obrazków.

Na zaproszenie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy i firmy FINRYAN byliśmy na seminarium dotyczącym dostępności europejskich środków na rewitalizację Woli – ze szczególnym uwzględnieniem obszaru Chłodnej.

Mieszane uczucia.

Z jednej strony wynika, że są pieniądze i duże szanse na ich pozyskanie na poszczególne projekty (w tym Wspólnoty Mieszkaniowe).

Z drugiej trudno się oprzeć wrażeniu braku całościowej wizji, czym ma byc nasza Chłodna po rewitalizacji. Młodą, dynamiczną, wielkomiejską ulicą? Eldorado deweloperów? Skansenem? Atrapą dla turystów? Bogo-Ojczyźnianym zaściankiem znanym z festynów z udziałem Krzysztofa Krawczyka śpiewającego „Barkę” ku wzruszeniu licznie tu zamieszkujących emerytek?

Mam nadzieję, że koncepcja rewitalizacji stanie się jaśniejsza po spotkaniu z jej projektantami – w piątek na Chłodnej 25.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Unijne dotacje, Wolskie klimaty”

  1. Peter Woroniecki Says:

    Czy ma Pan jakiekolwiek zdjęcia, szkice, plany kamienicy pod 5-tym na Chłodnej? Informacje? Potrafi mnie Pan skierować na dobrą drogę, by zdobyć takie materiały? Mój Ojciec tam mieszkał przed wojną. Nic w rodzinie nie ocalało. Dziś tam stoi jakiś wieżowiec…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: